studio Moravské Budějovice

SLEDUJTE AKTUÁLNÍ DĚNÍ NA NAŠEM FACEBOOKU!! 

Tel. recepce: 737 505 501


 

 

VERBENA MASÉRSKÉ SLUŽBY
Marie Palová

tel.: +420 605 554 456

Provodní doba dle objednání

 

 

   

 


 

 

   
 

 

 

 

Verbena

Janáčkova 1497
Moravské Budějovice
www.verbenamb.cz

Marie Palová
Tel.: 737 505 501
e-mail: majkapalova@seznam.cz

IČ: 65332580

 

Léčebná metoda stará nejméně 3 000 let. Přikládáním baněk ze skla, speciálního plastu či silikonu vzniká na daném místě těla podtlak, jehož vlivem je do baňky vtažena kůže s podkožím, případně i s povrchovou fascií. Baňky se buď nechávají individuálně působit nad kritickými místy (lokální spasmy, místa bolestivých reflexních změn), nebo se jimi po přisátí přejíždí celá plocha zad natřená masážním olejem, čímž se masírované plochy výrazně prokrví. Baňky se mohou také přikládat nad akupresurní body. Vynikajících účinků je dosaženo i cílenou lokální aplikací baněk pro odstranění bolestivých otoků nad postiženými klouby.

Tato metoda je vhodná pro léčbu nemocí pohybového aparátu, revmatismu, při bolestivých stavech svalů či vaziv a při degenerativním onemocnění kloubů. V důsledku zvýšeného prokrvení dochází k aktivaci lymfatického systému, a tím i k detoxikaci organismu, což zvyšuje jeho obranyschopnost. Baňkování také pomáhá odstranit bolesti hlavy, únavu či následky stresu. Obecně tedy můžeme říci, že účinek baňkování je hned trojí: mechanický (kdy se tělo prokrví a uvolní), reflexní (povzbuzující a léčící vnitřní orgány) a metabolický (vyplavení škodlivin z těla v důsledku povzbuzení činnosti lymfatického systému).

Upozornění: během baňkování se může stát, že dojde k popraskání drobných cévek, a tím k vytvoření nebolestivých krevních podlitin, které se do tří až sedmi dnů zcela ztratí.